Evini yada ofisini değiştirmek isteyen herkesin ilk aklına gelen soru En İyi Evden Eve Nakliyat Firmaları hangileridir? olmuştur. Çünkü nakliyat işi, gerçekten hassas ve işinin ehli çalışanlarla yapılması gereken bir iştir. Dolayısıyla en iyi evden eve nakliyat firmaları incelenirken, bazı hususları göz önünde bulundurmak gerekir.

Sözleşme yapıyor mu?
Sunduğu hizmetler nelerdir?
Fiyatı piyasanın neresinde?

Sözleşme Yapıyor mu?

en iyi nakliyatEvinizi ya da ofisinizi taşımadan önce işi vereceğiniz firmanın nakliyat sözleşmesi yaptığından ve aldığınız hizmeti faturalandırdığından emin olmanız gerekmektedir. Eğer işi vermek istediğiniz firma, sözleşme ve fatura konusunda pozitif değilse, farklı bir firmaya yönelmeniz doğru olacaktır. Çünkü nakliye sırasında oluşabilecek zararlarınızı karşılamaları için bu iki husus yasal olarak önemlidir. Aksi takdirde hak iddia edemeyebilir ve zararınızın telafisi olmayabilir.

Sunduğu Hizmetler Nelerdir?

Bir firmanın, en iyi evden eve nakliyat firmaları kategorisine girebilmesi hatta nakliyat firması olabilmesi için altta yer alan adımları hizmet olarak müşterisine sunması gerekir. Nakliyat hizmeti için fiyatlandırma yapılırken bu aşamalar muhakkak fiyata dahil edilmelidir ve sözleşmede muhakkak yer almalıdır.

Eşyalarınızın de montajını (dolap, yatak gibi mobilyaların taşınmadan önce zarar verilmeden sökülmesi) yapacaklarından emin olun.

Tüm eşyalarınızın taşınabilmesi için, eksiksiz bir şekilde nakliye araçlarına yüklenmesi gereklidir. Bu işlemin hatasız ve hassas bir şekilde yapılacağından emin olun.

Yeni Adresinize eşyaların aynı hassaslıkla ulaştırılacağından emin olun. Kullanılan nakliyat aracının donanımlılık düzeyi, modeli, kapasitesi yeterli ve standartlar çerçevesinde olmalıdır.

Yeni Adresinize ulaşan eşyalarınızın hiçbir şekilde zarar görmeyerek yeni evinize ya da ofisinize çıkartılacağından emin olun.

Yeni Adresinize çıkartılan eşyalarınızın istediğiniz yere ve istediğiniz şekilde yerleştirileceğinden emin olun. Ayrıca demontajı yapılan eşyalarınızın, zarar verilmeden montajının yapılacağına emin olun. Montaj sırasında olası zararların nakliyat firması tarafından karşılanması gerektiğini teyit edin ve sözleşmenizde yer alsın.

Fiyatı piyasanın neresinde?

Aslında nakliye firması seçerken dikkat edilmesi gereken ilk konu size sunulan fiyat olmalıdır. Eğer çalışmak istediğiniz nakliye firması piyasanın çok çok altında bir fiyat veriyorsa, bu işletme aradığınız en iyi evden eve nakliyat firması olmayabilir. Bir Nakliyat firması evinizde veya ofisinizde yer alan eşyaları görmeden mantıken size fiyat veremez. İlk önce eşyalarınızı görmeleri gerektiğini ve bu doğrultuda fiyat vermeleri gerektiğini unutmayın. Ayrıca verilen fiyatta anlaşırsanız, taşıma işleminden önce sözleşme yapmayı ve anlaşılan fiyatın sözleşmede yer aldığına emin olun.

Eğer yazımızı beğendiyseniz aşağıda yer alan sosyal paylaşım düğmeleri ile arkadaşlarınızla paylaşmayı, konu ile ilgili merak ettiklerinizi yorum kısmında belirtmeyi unutmayın. Ayrıca Sosyal Fuar bünyesinde yer alan Evden Eve Nakliyat Söktörü Firmalarına aşağıdaki karoselden ulaşabilirsiniz.

Sektörlerle ilgili son paylaşımlarımızdan ve Sosyal Fuar ailesine katılan son firmalardan haberdar olmak için bizi facebook ve instagram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.