Sıkca Sorulan Sorular

Sosyal Fuar: Ana sayfa » Sıkca Sorulan Sorular
Sıkca Sorulan Sorular2019-10-04T00:42:36+00:00
İşletmemin Sosyal Fuar Alanında Yer Alması İçin Ücret Ödemem Gerekir mi?2019-10-04T01:22:43+00:00

Sosyal Fuar Firma Tanıtım Platformu (sosyalfuar.com ve sosyalfuar.net) tamamen ücretsizdir. İşletmenizin platformumuzda yer alması için herhangi bir ücret ödemeniz gerekmez. Yapmanız gereken ücretsiz kaydolmak ve başvuru formunu doldurmak.

Kayıt olmam gerekir mi?2019-10-04T00:36:20+00:00

Sosyal Fuar Platformunda firma yayınlayabilmeniz için

1)Kullanıcı paneli için üye kaydı oluşturmanız

2)İşletme bilgilerinizin yer aldığı başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir.

1)Üyelik Kaydı

Sosyal Fuar kullanıcılarına kaliteli ve güvenilir bilgiler sunmak için maksimum çaba gösterir.

Yapılan tüm başvurular olabildiğince başvurucuya ulaşılarak teyit edilir. Dolayısıyla yapılan başvurunun kalitesi ve ciddiyeti açısından kullanıcı üyeliği zorunluluk teşkil eder. Ayrıca Sosyal Fuar Alanında yer alan tüm firma yetkililerine kullanıcı paneli sunmamız için kayıt olmanız gerekir.

Bu panel vasıtasıyla daha önce eklediğiniz firmanız ile ilgili değişiklikler yapabilir, kayıt sırasında kullandığınız e-posta ve şifre dahil tüm bilgilerinizi dilediğiniz zaman güncelleyebilirsiniz.

Hatta memnun kalmazsanız, Sosyal Fuar kullanıcı kaydınızı silebilir, firmanızı yayından kaldırabilirsiniz.

Başvuru Formunu Doldururken Nelere Dikkat Etmeliyim?2019-10-04T00:35:59+00:00

Üyelik kaydının hemen ardından firma bilgilerinizi doldurmak için otomatik olarak başvuru formunu sayfasına yönlendirilirsiniz.Üyelik kaydının hemen ardından lütfen başvuru formunu doldurmadan çıkış yapmayın. Bu durumda üyelik kaydınız 48 saat içerisinde silinir.

2) Başvuru Formu

Amacımız firmanızı arama motorunda ilk sayfaya taşıyabilmek. Tabi bu her zaman mümkün olmayabilir. Bu yüzden herhangi bir taahhüt vermiyoruz. Ama bu konuda elimizden gelen tüm gayreti gösteriyoruz. Bizim gayretimiz tek başına bir anlam ifade etmiyor. Firmanızı ilk sayfalara taşıyabilmemiz için öncelikle formdaki talimatları yerine getirmeniz gerekiyor. Unutmayın! Firmanızı blog tarzında yayınlıyoruz. Dolayısıyla firma açıklamanızın en az 100 karakter ve olabildiğince özgün (benzeri olmayan) olması önemli. Ayrıca hangi aranılan kelimeler yada cümlelerde (ideal cümle uzunluğu üç kelime) arama motorunda önde çıkmak istiyorsanız bunları belirtmeli ve firma açıklamanızda da kullanmalısınız.

Açıklama/Tanıtım Yazısı

Başvuru formunu doldururken lütfen aceleye getirmeyin ve vakit ayırarak gereken özeni gösterin. Firma açıklama yazınızda İşletmenizden ve yaptığı işten bahsedin. Satılan ürünlerden veya sunulan hizmetlerden ne kadar çok bahsederseniz, kullanıcılarımız işletminizi o kadar çok tanma şansı bulur. Yazınızı mümkün mertebe düzenli cümleler kurarak oluşturun. Anlamsız sözcük öbeklerinden kaçının.

Dilerseniz açıklama yazınızı eğer varsa, işletmenizin internet sitesinde “hakkımızda” sayfasından yararlanabilirsiniz. (Kopyala / Yapıştır)

İşletmenizi yansıtmayan ya da sadece kelimelerden oluşan, cümle kurmadığınız yazılardan oluşan başvurunuz geçersiz sayılacaktır.

Ulaşım ve İletişim Bilgileri – Logo ve Görseller – Sosyal Medya ve Web Sitesi2019-10-04T00:35:52+00:00

Ulaşım ve İletişim Bilgileri

Dikkat etmeniz gereken en önemli noktaların başında gelir. Firmanızı tanıtma amacınız, potansiyel müşterilerin işletmenize ulaşmasını sağlamaktır. Eğer bir işletme iseniz iş yerinizin bir sabit adresi, telefon numarası ve e-posta adresi olmalıdır. Bu bilgileri lütfen eksiksiz ve dikkatli doldurunuz.
Adres bilgilerinizi doldururken il, ilçe, mahalle, sokak no… vs. açık adresinizi yazınız. Kadıköy / İstanbul gibi adres beyan edilen başvurular geçersiz sayılır.
Telefon numarası bilgilerinizi doldururken Özel cep telefonu numaranızın internet sitemizde yer almasını istemiyorsanız, işletmenize ait sabit hat kullanmayı tercih edin. Sabit hat potansiyel müşterilerinize güven verecektir. Ayrıca başvurunuz doğrultusunda firmanızı doğrulamak için ekiplerimiz sizinle iletişime geçebilir. Bu yüzden beyan edilen numaranın doğru olduğundan emin olunuz.

LOGO ve Firma Görselleri

İşletmenize ait en azından LOGO olmalıdır. Logonuz yoksa Firmanızın tabelasının da göründüğü dışarıdan çekilmiş bir fotoğraf mutlaka başvuru formuna ekleyin. Potansiyel müşteriler işletme logosu ya da işletmeye ait görseli olmayan sayfalarla ilgilenmemektedir. Eğer logo veya işletmenize ait görsel yoksa bu başvurunuz geçersiz sayılır.

Sosyal Medya ve Web Sitesi

Size tavsiyemiz facebook, instagram ve twitter gibi sosyal medya hesaplarınıza ait linkleri ve resmi web site adresinizi formda beyan etmeyi unutmayın. Bunu yaparken tam link olarak (Ör: https://www.instagram.com/sosyalfuar/) belirtin. Böylelikle sitemizi ziyaret eden kullanıcılar işletmenize ait web adresini ve sosyal medya hesaplarını ziyaret etmelerini sağlamış olursunuz.
Eğer başvuru formunu doldururken yukarıda bahsedilen hususlara dikkat eder, gereken hassasiyeti ve özeni gösterirseniz Bu sizi rakiplerinizden bir adım öne taşıyacaktır.

Firma Sayfam Nasıl Olacak?2019-10-04T00:35:43+00:00

Sayfa Tasarımı ve Seo Ayarı

Ücretsiz firma ekleme işlemini tamamladığınız zaman başvurunuz tarafımızca 48 saat içerisinde değerlendirilerek, sayfanız yayınlanır. Sayfa tasarımınız ve SEO optimizasyonu (arama motoru sıralaması) gibi can sıkan tüm işlemleri sizin yerinize biz yaparız.

Sizin yapmanız gereken üyelik kaydı işlemi sonunda yönlendirileceğiniz başvuru formunu eksiksiz ve tam doldurmak. Başvuru formunu ne kadar özenli ve özgün doldurursanız, firmanızın SEO optimizasyonu o kadar verimli olacaktır.

Sayfa tasarımları genelde her firma için standart bir yapıdır. Başvuru formunu doldurarak belli standartlarda firma sayfanızın oluşturulmasını ve yayınlanmasını kabul etmiş yasılırsınız.

Profil Bilgilerimi Güncelleyebilir miyim?2019-10-04T01:21:58+00:00

Profil Bilgileri

Üyelik kaydınızla birlikte size özel “hesabım” sayfası tahsis edilir. Bu sayfa ile profil bilgilerinizi dilediğiniz zaman değiştirebilir ya da güncelleye bilirsiniz. Profil bilgilerinizde yapacağınız değişiklik firma sayfanıza yansımaz ve anında gerçekleşir.

Firma Bilgileri

Firma bilgilerinizde değişiklik yapabilmeniz için öncelikle sosyalfuar.com bünyesinde yayınlanmış bir firma sayfasına sahip olmanız gerekir. Mevcut sayfanızda yer alan adres, iletişim, ulaşım, logo ve görseller gibi alanlarda yapacağınız değişiklikler için;

Giriş Yap>Hesabım>Firma Bilgilerimi Güncelle>Firma Bilgilerimi Güncellemek İstiyorum

adımlarını izleyerek, değişiklik yapmak istediğiniz alan ya da alanları doldurarak editörlerimize bildirmiş oluyorsunuz. Editör incelemesi ardından değişiklik talebiniz uygun görülürse 48 saat içerisinde  firma sayfanıza yansıtılıyor.

Hesap Silinmesi

Firmanızın artık sosyal fuar alanında yer almasını istemiyor olabilirsiniz. ( hiç sanmıyoruz 🙂 ) Bu durumda;

Giriş Yap>Hesabım>Hesabımı Sil

adımlarını izleyerek hesabınızı silmek istediğinizi tarafımıza bildirmeniz yeterli. 48 saat içerisinde hem kullanıcı hesabınız silinecek hem de firma sayfanız sosyalfuar.com sitesinden kalıcı olarak kaldırılacaktır.

Tanıtım ve Reklamlar2019-10-04T01:43:12+00:00

Sitenizde Reklam Kullanıyor musunuz?

Sosyal Fuar Firma Tanıtım Platformu Sosyalfuar.com ve sosyalfuar.net sitelerinde Google Adsense Reklamları kullanılır. Bu reklamlar sözedilen sitelerde yer alan sayfaların tamamında gösterilebilir. Tabi firma sayfanızda da… Sosyal Fuar Platformuna firmanızı ekleyerek, adınıza tahsis edilmiş tüm sayfalarda reklam göstermemize izin vermiş olursunuz. (Bknz. Kullanım Koşulları)

Bu durum size ücretsiz hizmet verebilmek adına gerekli olmakla birlikte endişe etmenize gerek yok. Sizin de dikkat ettiğiniz gibi sitemizi alakasız ve gereksiz bir şekilde reklama boğmuyoruz. 

Sitenize Nasıl Reklam Verebilirim?

Sosyalfuar.com ve sosyalfuar.net prensip gereği hiçbir kurum ya da kuruluş ile ticari anlaşmaya girmemektedir. Sitelerimiz aracılığıyla yapılan ürün, hizmet alımı ya da ticari anlaşmalarda taraflara garanti veya güvence vermemektedir. Bünyemizde yer alan firma sayfaları, firmaların kendi beyanlarıdır. Bu bilgilerin doğruluğundan ilgili firma sorumludur. Sosyalfuar.com ve Sosyalfuar.net sorumluluk kabul etmez. Hiçbir firmayı tavsiye etmez. Hiçbir firma ile ticari anlaşmada bulunmaz. Dolayısıyla reklam alanı satışımız bulunmamaktadır.

Eğer sitemiz genelinde rekabet ortamında öne çıkmak istiyorsanız, daha çok görüntülenme, beğeni, paylaşım ve yorum almanız gerekir. Bunun için; yayınladığımız sayfanızı sosyal medya adreslerinizden paylaşmayı unutmayın. 

Firmamın Yayınlandığını Nasıl Anlarım?2019-10-04T01:55:55+00:00

Firma sayfanızı yayınladığımızda sizi e-postalarla bunaltmamak adına, tarafınıza herhangi bir bildirim göndermiyoruz. Editörlerimiz firma sayfanızı oluştururken, tarayıcılarda rekabetçi olması adına SEO çalışması yaparlar. Bununla yetinmezler ve Facebook’ta da rekabetçi olması adına çalışırlar ve makul bir tanıtım yazısıyla firma sayfanızı Facebook sayfamızda paylaşırlar. Yani bu şu demek; firma sayfanız yayınlandığında hem Google’de hemde Facebook’da yayınlanır ve Firma Unvanınızla arama yaptığınızda muhtemelen ilk sayfalarda (belkide sıralarda) yer alırsınız. Tabi bu her zaman mümkün olmayabilir. Bunun için teminat vermiyoruz! ama çok gayret gösteriyoruz. 🙂

Eğer firmanızın yayınlandığını öğrenmek ve yeni nesil işletmelerden haberdar olmak istiyorsanız, Burayı tıklayarak facebook sayfamızı beğenebilirsiniz.

Şifremi Unuttum | Parola Sıfırlama İşlemi2019-12-10T21:34:57+00:00

Şifremi Unuttum. Parolamı Nasıl Sıfırlarım?

Sosyal Fuar olarak güvenliğiniz bizim için önemlidir. Bu yüzden parolanızı koruyoruz.
Şifre yenileme işlemi için size iki e-posta göndeririz.
Şifre yenileme talebinde bulunan kullanıcılarımıza gönderdiğimiz ilk e-postada yer alan giriş sayfasına yönlendirildiğiniz link aynı zamanda şifre değiştirme isteğinizi onayladığınız linktir.
Linke tıklayarak şifre değişim işlemini onaylamış olursunuz ve yeni şifreniz tekrar ikinci bir e-posta ile kullanıcı hesabınıza ait olan e-posta adresine tarafımızca iletilir.
Size gönderdiğimiz ikinci e-postada yer alan yeni şifrenizi ve kullanıcı adınızı girerek hesabınıza ulaşa bilirsiniz.
Eğer arka arkaya giriş denemesi yaptıysanız muhtemelen 60 dakika süre ile girişlerimiz IP adresinize kapatılmıştır. Parolanızı tekrar sıfırlamak için lütfen aşağıda yer alan adımları izleyin.

 1. Modeminizi kapatın ve 20 saniye sonra tekrar açın.
 2. Buradan parola sıfırlama talebinde bulunun.
 3. Size göndereceğimiz ilk e-postada (işlem onayı için) yer alan linke tıklayın, (giriş sayfası açılacaktır)
 4. Ardından tekrar e-postanızı kontrol edin. Size gönderdiğimiz yeni şifrenizi kullanıcı adınız ile birlikte girin.
  Artık hesabınıza giriş yapmış olacaksınız.

Her ihtimale karşı lütfen e-postanızın gelen kutusunu yenilemeyi ve e-postanızın spam (önemsiz) kutusuna bakmayı unutmayınız.

Sosyal Fuar Ailesine Sen de Katıl!

Ücretsiz Kaydol
Google Reklam:

En Son Eklenen Firmalar

En Çok Okunanlar

 1. Firma Tanıtımı Nasıl Yapılır?
 2. imar Barışı Nedir? Ne Zaman Sona Eriyor?
 3. Türkiye’de En Geçerli Meslekler En Kolay İş Bulan Meslekler
 4. En iyi evden eve nakliyat firmaları
 5. Ambalaj Sektörü Nedir Türkiye’de Ambalaj Sektörü
Go to Top