ücretsiz firma rehberleri nedir, ücretsiz firma kayıt siteleri ile Firmamı ücretsiz tanıtmalı mıyım? ücretsiz firma rehberi avantajları nelerdir? Gelin hep beraber bir göz atalım.

  • Firmanızın unvanı ve logosunun tanınırlığı,

  • Arama motorlarında ilk sayfada yer alması,
  • Web sitenize ziyaretçi sayısının artması,

  • Sosyal medya hesaplarınızdan potansiyel müşterilerinizin haberdar olması,
  • Firmanıza ait ulaşım ve iletişim bilgilerine kolayca ulaşabilmeleri,
  • Hakkınızda yapılan yorumlar sayesinde ön fikir edinebilmeleri,
  • Telefon, e-posta ya da whatsapp gibi yollarla işletmenizden fikir ya da fiyat alabilmeleri…

Bu gibi durumlarda ücretsiz firma rehberleri ya da ücretsiz firma kayıt siteleri sayesinde potansiyel müşteri kitlenize ulaşma olasılığınız artacaktır. Bu yüzden başvuru öncesi web sitenizi ve sosyal medya hesaplarınızı muhakkak oluşturun.

Başvuru sırasında firma açıklama yazınıza özen gösterin. Özgün ve kapsamlı bir yazı oluşturmak için başvuru öncesi zaman ayırın.

Firma iletişim ve ulaşım bilgilerinizin eksiksiz ve doğru olduğundan emin olun.

Ücretsiz firma rehberleri ( ücretsiz firma rehberi ) ile ücretsiz firma kayıt işleminizin ardından firmanızı ekleyebilir, bir nevi ücretsiz firma reklamı verme şansı yakalayabilirsiniz. Ücretsiz firma kayıt siteleri ile bedava firma ekleme işlemi sonrası firmanızı vakit ve nakit harcamadan tanıtabilirsiniz.

Hemen Firma Ekle

ücretsiz firma rehberleri nedir? ücretsiz firma kayıt siteleri ile nasıl firmamı tanıtırım?

Bir işletme sahibisiniz ve firmanızı ücretsiz firma rehberi ile tanıtmak istiyorsunuz. Dolayısıyla ücretsiz firma kayıt siteleri ile nasıl firmamı tanıtırım ile ilgili araştırma yapıyorsunuz ve kafanıza takılan sorular var.

Eğer bir işletme sahibiyseniz ve ürün ya da hizmet satıyorsanız, her ne olursa olsun, mümkün mertebe geniş kitlelere ulaşmanız şarttır. Bu kitlelere ulaşmanın en önemli yolu ise İnternet ortamında (yani arama motorlarında) görünür olmaktan geçmektedir.

Eğer elinizde işletmenizin tanıtımını yapacak yeterli bütçe yoksa ve bir şekilde internette yer almak istiyorsanız, ücretsiz firma rehberleri bu iş için biçilmiş kaftan olabilir.

Firma unvanınızı, logonuzu, ulaşım ve iletişim bilgilerinizi, firma tanıtım yazınızı ve satışını yapacağınız ürün ya da hizmetlerin açıklamalarını muhtemel kitlenize duyurmanın en masrafsız ve pratik yolu bu platformlardır.

Diğer yandan Milyonlarca içerik üretmiş Web sitesinin barındığı arama motorlarındaki rekabeti anlatmaya sanırım gerek yoktur. Peki ama işletmeler, internet ortamında, hedef kitleye nasıl ulaşabilir? Bu rekabet ortamından sıyrılma yolları nelerdir? ücretsiz firma kayıt siteleri ile bu rekabet ortamında boy gösterebilir miyim?

Hemen Başla

Ücretsiz Firma Kayıt

ücretsiz firma kayıt siteleri

Ücretsiz firma kayıt siteleri, bedava firma rehberi işleviyle firmanızı potansiyel müşterilerinize tanıtan sitelerdir. Bu sitelere bedava firma ekleyerek potansiyel müşterilerinize firmanızı tanıtabilirsiniz. Üstelik bu tarz firma rehberleri ücretsiz olduğundan, firma tanıtımınız için para ödemek zorunda kalmazsınız.

ŞİMDİ FİRMANI EKLE

ücretsiz firma rehberleri ile sıradan bir firmanın tanıtımı

Milyonlarca içerik üretmiş Web sitesinin barındığı arama motorlarındaki rekabeti anlatmaya sanırım gerek yoktur. Hele ki dünya çapında dev bütçeli holdingler rakipleriniz arasında yer alıyorsa… Peki ama sıradan işletmeler, internet ortamında, hedef kitleye nasıl ulaşabilir? Bu rekabet ortamından sıyrılma yolları nelerdir? Firma rehberleri nedir ve firma rehberi bu konuda ne işe yarar?

Tam da burada ücretsiz firma rehberleri devreye girmektedir. Kaliteli ve arama motoru optimizasyonuna önem veren bir firma rehberi bünyesinde yer almak demek, hiçbir masraf yapmadan, sadece başvuru formunu doldurmak için birkaç dakikanızı ayırarak, arama motorlarında işletmenizin görünürlüğünü sağlayabilmeniz demektir.

Bunu yapmanız için bir işletme sahibi olmanız ve başvuru formunu doldurmanız yeterlidir. İşletmenizin çalışan sayısı, sermaye miktarı, fabrikanıza ödediğiniz kiranın boyutu vs… önemsizdir.

HEMEN BAŞVUR

Ücretsiz Firma Reklamı

Firma tanıtımınız için firmanızın reklamını yapmanız şarttır. Firmanızı geniş kitlelere duyurabilmenin hem ücretli hem de ücretsiz yöntemleri vardır. Ücretli yöntemleri az çok hepimiz biliyoruz. Sosyal medya platformları, arama konsolları, gazeteler, televizyonlar, radyolar vs…

Diğer yöntem ise bedava firma reklamı verebileceğiniz ücretsiz firma kayıt siteleridir. Bu sitelere ücretsiz firma kaydederek bedava firma reklamı yapmış olursunuz. Firmanızın sosyal medya adreslerinden, firma ulaşım ve iletişim bilgilerinize kadar logonuz ve görselleriniz dahil, ekleyerek firma reklamınızı ücretsiz bir şekilde yapabilirsiniz. Yapmanız gerekenler; ücretsiz kaydolmak ve başvuru formunu doldurmak… Hepsi bu kadar.

FİRMA BİLGİLERİNİ YAYINLA

ücretsiz firma rehberi firma tanıtım aşaması

ücretsiz firma rehberi avantajları

ücretsiz firma rehberi ile firmanızı tanıtmaya karar verdiniz. Bunun için yapmanız gereken ilk iş;

1) ücretsiz kullanıcı kaydı oluşturmak. Veri politikaları ve size sunulacak kullanıcı paneli için üyelik kaydı yapmanız gerekecektir. Çoğu ücretsiz firma rehberi kayıt oluşturmanızı ister. Kayıt olurken ad, soyad ve e-posta ile web site adresiniz (isteğe bağlı) istenecektir.

(Kayıt olacağınız site ücretsiz olduğu için bu bilgiler haricinde t.c numarası ve kredi kartı gibi bilgileri paylaşmamanızı tavsiye ederiz.)

2) Üyelik kaydınızın ardından ise firma bilgilerinizin yer aldığı Başvuru Formunu doldurmanız gerekecektir.

Esas dikkat edilmesi gereken can alıcı nokta da budur aslında. Çünkü firmanızı daha geniş kitlelere tanıtabilmek için arama motorlarında üst sıralara çıkmak istiyorsanız; işletme bilgilerinizi, ücretsiz firma kayıt siteleri ya da başka bir deyişle ücretsiz firma rehberlerinin sizden istediği şekilde, eksiksiz ve doğru beyan etmeniz gerekmektedir.

FİRMANI TANITMAYA BAŞLA

firma açıklaması için benzersiz ve kurallı cümleler kullanın

Ücretsiz firma rehberlerinde yer alacak firma sayfanız aslında arama motorları için bir “içeriktir.” Bu içeriği oluşturan temel faktör ise firma tanıtım yazısıdır. Google gibi arama motorları web üzerinde yer alan her içeriği tararken, konu başlığı ile uyuşan anlamlı sözcük öbekleri arar. Eğer firma açıklama yazınız firma unvanınız ile uyuşmuyor ve kuralsız sözcük öbeklerinden (sadece etiketlerden) oluşuyorsa; bırakın ilk sayfalarda yer almayı, muhtemelen arama motorlarında yer bile bulamayacaksınız.

Firma bilgileriniz hatasız olmalı

Firmanıza ait ulaşım, iletişim, web ve sosyal medya adresleriniz gibi bilgiler mutlaka hatasız olmalıdır. Hele ki işletme adresiniz ve telefon numaranız. Bu bilgiler açık adres ve mümkünse sabit hat olmalıdır. Aksi takdirde eğer firma rehberi kaliteli ise zaten başvurunuzu reddedecektir. Çünkü firmanızla irtibata geçmek isteyen bir kullanıcı web sitenize tıkladığında, yol tarifi alarak işletmenize gelmek istediğinde ya da telefonla aradığında firmanıza ulaşamazsa ücretsiz firma rehberleri ile işletmenizi tanıtmanın bir anlamı kalmaz. Firma ekleyerek harcadığınız zaman boşa gitmiş olur ve işletme unvanınız için akıllarda kötü bir imaj bırakmış olursunuz.

Hemen bu gün bedava firma eklemek istiyorsanız >>> BURADAN BAŞLAYABİLİRSİNİZ.

Bedava Firma Ekleme

Ücretsiz firma kayıt işlemi ardından bir nevi bedava firma reklamı vermek istiyorsanız, sosyal fuar ile bedava firma ekleme işlemi hakkında BURADAN bilgi alabilir ya da Sıkça Sorulan Sorular sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bir kaç adımda firma eklemek istiyorsanız >>> BURADAN BAŞLAYABİLİRSİNİZ.

SONUÇ

Eğer bir işletmeniz varsa, ilk aşamada bir web sitesine ihtiyaç duymayabilirsiniz. Web sitesi için alan adı ve hosting kiralamak gibi nispeten teknik konularda yeterli bilgiye sahip olamayabilirsiniz.

Firmanıza ait bir web sitesi açmak için gerekli maddi ve teknik birikime ulaşana kadar geçecek süre içerisinde, firma rehberi avantajları kapsamında para ve zaman harcamadan internette görünür olmak isteyebilirsiniz. Bu durumda;

Firma unvanı, logo, ulaşım ve iletişim bilgileriniz gibi, müşterilerinize duyurmak istediğiniz firma bilgileriniz için ücretsiz firma rehberlerini kullanabilirsiniz. Firmanız ile ilgili arama yapan kişileri firmanızdan haberdar etmenin en kolay ve masrafsız yolu budur. Ayrıca firmanız için sosyal medya hesapları açın ve aktif paylaşımlarda bulunun. Ücretsiz firma tanıtım sitelerinde linklerinizi de paylaşmayı unutmayın. Söz konusu alışveriş olduğunda; Kullanıcıların büyük çoğunluğu işletmenize güvenmek ister. Sosyal medya, web sitesi, işletmenize ait bir ofis ve sabit hat bu güveni sağlamada önemli faktörler arasında gelmektedir.

Tabi en başta dürüst bir işletme ve kaliteli ürün ya da hizmet gelir…

Sektörünüzde başarılar dileriz…

SOSYAL FUAR PLATFORMUNA KATIL