ücretsiz firma rehberleri nedir? Firmamı ücretsiz firma rehberi ile tanıtmalı mıyım? Firma Rehberi Avantajları nelerdir? Gelin hep beraber bir göz atalım.

  • Firmanızın unvanı ve logosunun tanınırlığı,

  • Arama motorlarında ilk sayfada yer alması,
  • Web sitenize ziyaretçi sayısının artması,

  • Sosyal medya hesaplarınızdan potansiyel müşterilerinizin haberdar olması,
  • Firmanıza ait ulaşım ve iletişim bilgilerine kolayca ulaşabilmeleri,
  • Hakkınızda yapılan yorumlar sayesinde ön fikir edinebilmeleri,
  • Telefon, e-posta ya da whatsapp gibi yollarla işletmenizden fikir ya da fiyat alabilmeleri…

Bu gibi durumlarda ücretsiz firma rehberleri sayesinde potansiyel müşteri kitlenize ulaşma olasılığınız artacaktır. Bu yüzden başvuru öncesi web sitenizi ve sosyal medya hesaplarınızı muhakkak oluşturun.

Başvuru sırasında firma açıklama yazınıza özen gösterin. Özgün ve kapsamlı bir yazı oluşturmak için başvuru öncesi zaman ayırın.

Firma iletişim ve ulaşım bilgilerinizin eksiksiz ve doğru olduğundan emin olun.

Hemen Firma Ekle

ücretsiz firma rehberleri nedir?

Bir işletme sahibisiniz ve firmanızı ücretsiz firma rehberi ile tanıtmak istiyorsunuz. Dolayısıyla ücretsiz firma rehberleri ile ilgili araştırma yapıyorsunuz ve kafanıza takılan sorular var.

Eğer bir işletme sahibiyseniz ve ürün ya da hizmet satıyorsanız, her ne olursa olsun, mümkün mertebe geniş kitlelere ulaşmanız şarttır. Bu kitlelere ulaşmanın en önemli yolu ise İnternet ortamında (yani arama motorlarında) görünür olmaktan geçmektedir.

Eğer elinizde işletmenizin tanıtımını yapacak yeterli bütçe yoksa ve bir şekilde internette yer almak istiyorsanız, ücretsiz firma rehberleri bu iş için biçilmiş kaftan olabilir.

Firma unvanınızı, logonuzu, ulaşım ve iletişim bilgilerinizi, firma tanıtım yazınızı ve satışını yapacağınız ürün ya da hizmetlerin açıklamalarını muhtemel kitlenize duyurmanın en masrafsız ve pratik yolu bu platformlardır.

Diğer yandan Milyonlarca içerik üretmiş Web sitesinin barındığı arama motorlarındaki rekabeti anlatmaya sanırım gerek yoktur. Peki ama işletmeler, internet ortamında, hedef kitleye nasıl ulaşabilir? Bu rekabet ortamından sıyrılma yolları nelerdir?

Hemen Başla

ücretsiz firma rehberleri ile sıradan bir firmanın tanıtımı

Milyonlarca içerik üretmiş Web sitesinin barındığı arama motorlarındaki rekabeti anlatmaya sanırım gerek yoktur. Hele ki dünya çapında dev bütçeli holdingler rakipleriniz arasında yer alıyorsa… Peki ama sıradan işletmeler, internet ortamında, hedef kitleye nasıl ulaşabilir? Bu rekabet ortamından sıyrılma yolları nelerdir?

Tam da burada ücretsiz firma rehberleri devreye girmektedir. Kaliteli ve arama motoru optimizasyonuna önem veren bir firma rehberi bünyesinde yer almak demek, hiçbir masraf yapmadan, sadece başvuru formunu doldurmak için birkaç dakikanızı ayırarak, arama motorlarında işletmenizin görünürlüğünü sağlayabilmeniz demektir.

Bunu yapmanız için bir işletme sahibi olmanız ve başvuru formunu doldurmanız yeterlidir. İşletmenizin çalışan sayısı, sermaye miktarı, fabrikanıza ödediğiniz kiranın boyutu vs… önemsizdir.

ücretsiz firma rehberi firma tanıtım aşaması

ücretsiz firma rehberi avantajları

ücretsiz firma rehberi ile firmanızı tanıtmaya karar verdiniz. Bunun için yapmanız gereken ilk iş;

1) ücretsiz kullanıcı kaydı oluşturmak. Veri politikaları ve size sunulacak kullanıcı paneli için üyelik kaydı yapmanız gerekecektir. Çoğu ücretsiz firma rehberi kayıt oluşturmanızı ister. Kayıt olurken ad, soad ve e-posta ile web site adresiniz (isteğe bağlı) istenecektir.

(Kayıt olacağınız site ücretsiz olduğu için bu bilgiler haricinde t.c numarası ve kredi kartı gibi bilgileri paylaşmamanızı tavsiye ederiz.)

2) Üyelik kaydınızın ardından ise firma bilgilerinizin yer aldığı Başvuru Formunu doldurmanız gerekecektir.

Esas dikkat edilmesi gereken can alıcı nokta da budur aslında. Çünkü firmanızı daha geniş kitlelere tanıtabilmek için arama motorlarında üst sıralara çıkmak istiyorsanız; işletme bilgilerinizi, firma rehberinin sizden istediği şekilde, eksiksiz ve doğru beyan etmeniz gerekmektedir.

firma açıklaması için benzersiz ve kurallı cümleler kullanın

Ücretsiz firma rehberlerinde yer alacak firma sayfanız aslında arama motorları için bir “içeriktir.” Bu içeriği oluşturan temel faktör ise firma tanıtım yazısıdır. Google gibi arama motorları web üzerinde yer alan her içeriği tararken, konu başlığı ile uyuşan anlamlı sözcük öbekleri arar. Eğer firma açıklama yazınız firma unvanınız ile uyuşmuyor ve kuralsız sözcük öbeklerinden (sadece etiketlerden) oluşuyorsa; bırakın ilk sayfalarda yer almayı, muhtemelen arama motorlarında yer bile bulamayacaksınız.

firma bilgileriniz hatasız olmalı

Firmanıza ait ulaşım, iletişim, web ve sosyal medya adresleriniz gibi bilgiler mutlaka hatasız olmalıdır. Hele ki işletme adresiniz ve telefon numaranız. Bu bilgiler açık adres ve mümkünse sabit hat olmalıdır. Aksi takdirde eğer firma rehberi kaliteli ise zaten başvurunuzu reddedecektir. Çünkü firmanızla irtibata geçmek isteyen bir kullanıcı web sitenize tıkladığında, yol tarifi alarak işletmenize gelmek istediğinde ya da telefonla aradığında firmanıza ulaşamazsa ücretsiz firma rehberleri ile işletmenizi tanıtmanın bir anlamı kalmaz. Firma ekleyerek harcadığınız zaman boşa gitmiş olur ve işletme unvanınız için akıllarda kötü bir imaj bırakmış olursunuz.

SONUÇ

Eğer bir işletmeniz varsa, ilk aşamada bir web sitesine ihtiyaç duymayabilirsiniz. Web sitesi için alan adı ve hosting kiralamak gibi nispeten teknik konularda yeterli bilgiye sahip olamayabilirsiniz.

Firmanıza ait bir web sitesi açmak için gerekli maddi ve teknik birikime ulaşana kadar geçecek süre içerisinde, firma rehberi avantajları kapsamında para ve zaman harcamadan internette görünür olmak isteyebilirsiniz. Bu durumda;

Firma unvanı, logo, ulaşım ve iletişim bilgileriniz gibi, müşterilerinize duyurmak istediğiniz firma bilgileriniz için ücretsiz firma rehberlerini kullanabilirsiniz. Firmanız ile ilgili arama yapan kişileri firmanızdan haberdar etmenin en kolay ve masrafsız yolu budur. Ayrıca firmanız için sosyal medya hesapları açın ve aktif paylaşımlarda bulunun. Ücretsiz firma tanıtım sitelerinde linklerinizi de paylaşmayı unutmayın. Söz konusu alışveriş olduğunda; Kullanıcıların büyük çoğunluğu işletmenize güvenmek ister. Sosyal medya, web sitesi, işletmenize ait bir ofis ve sabit hat bu güveni sağlamada önemli faktörler arasında gelmektedir.

Tabi en başta dürüst bir işletme ve kaliteli ürün ya da hizmet gelir…

Sektörünüzde başarılar dileriz…